ID:218152432067135

Bezpečnost & údržba

BEZPEČNOST

Bezpečnost je pro nás velmi důležitá. Naše klipy jsou vyrobeny z přírodního či barveného dřeva potravinářskými barvami v kombinaci s komponenty z potravinářského silikonu, nebo obháčkovaných dřevěných korálků. Všechny komponenty odpovídají zákonným podmínkám normy DIN-EN 71-3. Nátěry použité k obarvení dřeva jsou potu a slinám dosti resistentní, stálobarevné a neobsahují žádné škodlivé látky. Tím pádem jsou pro miminka a děti nezávadné. Kovové spony k upevnění šňůrky neobsahují nikl a jsou nereznoucí. Jednotlivé komponenty jsou vždy navlečeny na dvojitou polyesterovou šňůrku, která zabraňuje jejich přetržení při běžném zacházení a není delší než 22 cm. Všechny dřevěné klipy jsou vybaveny ventilačními otvory zamezujícími udušení v případě vdechnutí.

Některé z komponentů na dudlíky však dle EU nesplňují velikostně limit hračky pro děti do 3 let (průměr nad 3 cm), prosím nenechávejte děti NIKDY s klipy a kousátky samotné a pravidelně kontrolujte pevnost a neporušenost šňůrky. To samé platí i pro ostatní výrobce klipů na dudlík z korálků, bohužel ne však vždy to ve svých informacích uvádějí.

ÚDRŽBA

Klipy a kousátka z přírodního dřeva, či potravinářského silikonu je vhodné před použitím omýt vodou a případně vhodným přírodním (BIO) mycím prostředkem (Frosh aj.) a nechat oschnout. Nenechávejte prosím nikdy na přímém slunci, či topení. Není vhodné sterilizovat.

Látkové části a háčkované je vhodné prát pouze v ruce, opět s šetrným pracím prostředkem.

Nápisy na korálcích jako např.  "lubaby" můžou časem mizet, či úplně zmizet. Vzhledem k šetrnosti použitého tisku se jedná o zcela přirozený jev po působení slin a dalších okolních vlivů. Není to tak důvod k případné reklamaci.